سه شنبه: 7 تیر 1401

پايه اين مرکز علمي و تحقيقي بر درک درست از نياز زمان و تکاليف گران حوزة مبارک قم بنا نهاده شده است (مقام معظم رهبري دام ظله) .:. مطالعه بيشتر     
فارسیEnglish

مقام معظم رهبری دام ظله العالی: دعوت جوان‌های ما به علوم عقلی بسیار مهم است/ فلسفه اسلامی باید گفتمان فلسفی دنیا شود.

مرکز پژوهشي دائره‌المعارف علوم عقلي اسلامي، نخستين مرکز دائره‌المعارفي در زمينه علوم عقلي اسلامي

واحد اطلاع‌رساني (روابط عمومي)

روابط عمومی در سخنان مقام معظم رهبری حضرت آيت‌الله العظمي امام خامنه‌اي: روابط عمومي بهترين نمايانگر اوضاع داخلي وزارتخانه از يک سو و از سوي ديگر منعکس‌کننده چگونگي مسايلي است که در آن نهاد مي‌گذرد. سلامت يک دستگاه به اتصال اجزاي آن و هم‌نوايي و هم‌سازي آنها ارتباط دارد. روابط عمومي‌ها مي‌توانند فعاليت نهادها را ارزيابي و منعکس کنند و مشخص‌کننده روش‌ها و نقص‌هاي دستگاه مربوط خود باشند.

مقدمه

يكي‌ از عواملي‌ كه‌ در پيشبرد اهداف هر مرکز يا مؤسسه‌اي اهميت‌ و ارزش‌ اساسي‌ دارد و آنها را در دست‌يابي ‌به‌ اهدافشان ياري‌ مي‌دهد، چگونگي برقراري رابطه‌ آنها با مراکز مرتبط و يا به طور کل افكار عمومي‌ جامعه‌اي‌ است‌ كه‌ در آن‌ به‌ فعاليت‌ مشغولند. هر اندازه‌ که مرکز بتواند در ايجاد درک متقابل و توسعه تفاهم موفق باشد، به‌ همان‌ اندازه‌ در دستيابي‌ به‌ اهداف‌ خود موفق‌تر مي‌باشد.
از اين رو، مرکز پژوهشي دائرةالمعارف علوم عقلي اسلامي با الهام‌گيري از تأکيدات مقام معظم رهبري (مدظله‌العالي) مبني بر ضرورت فعال‌تر شدن اطلاع‌رساني مؤسسه امام خميني ره و با هدف شناساندن جايگاه مرکز و دستآوردهاي علمي آن به جامعه علمي و پژوهشي کشور، اقدام به تشکيل واحد مستقلي در اين خصوص نموده است.

اهداف

   الف ـ اطلاع‌رسانی 

    از خارج به مرکز: روابط عمومي موظف است در محيط پيرامون جستجو نمايد و اخبار و اطلاعات مرتبط با مرکز (همچون همايش‌هاي مرتبط با اهداف مرکز، رونمايي از نرم‌افزارهاي مرتبط و...) را جمع‌آوري و سپس طبقه‌بندي نموده و به موقع به اطلاع رياست مرکز برساند.

    از مرکز به خارج: جمع‌آوری اخبار، اطلاعات، عملکردها، برنامه‌ها و ديدگاه‌های مرکز و انتقال آن به مخاطبان از طريق ارتباطات جمعي و گروهي (همچون، بروشور، سايت مرکز، برگزاري همايش‌ها و نمايشگاه‌ها و...) از ديگر وظايف روابط عمومي مرکز است.

   ب ـ تبليغات

   معرفي کليت مرکز و دستآوردهاي آن در سطح کشور (بلکه در سطح بين‌المللي) از ديگر وظايف روابط عمومي است. 

  ابزاري که مي‌تواند در اين زمينه مفيد واقع گردد رسانه‌هايي از قبيل: تلويزيون، اينترنت، روزنامه، بروشور، پوستر، آرم، فيلم‌هاي تبليغي(كوتاه و بلند)، سخنراني و انواع همايش مي‌باشد.

کارهاي انجام شده

  • برگزاري چندين همايش رونمايي از دستآوردهاي مرکز (بيش از 100 اثر عرضه شده) و تجليل از پژهشگران؛
  • شرکت در نمايشگاه‌هاي بين‌المللي در تهران و شهرستان‌ها با همکاري روابط عمومي مؤسسه؛
  • تهيه بروشور و بنرهاي تبليغاتي و استفاده آنها در مناسبت‌هاي گوناگون؛
  • راه‌اندازي و بروزرساني پايگاه اينترنتي مرکز.
  • جمع‌آوري پيشنهادات و انتقادات استفاده کنندگان از محصولات مرکز و انتقال آن به مسئولان مربوطه.

همکاران اين واحد

  • محمدعلي شريفي اسدي
  • قربان صحرايي
  • مراد زارعي
  • محمود قدومي
  • حسين بهاري (مسئول واحد)

شماره تماس با روابط عمومي مرکز: 32137243 - 025

نکته: روابط عمومي مرکز، در طول روابط عمومي مؤسسه بوده و با توجه به مقررات مؤسسه درباره روابط عمومي به وظايف خود مي‌پردازد.

 تاريخ به‌روزرساني اطلاعات: 1397/7/16