دیدار رئیس و مدیران مركز پژوهشی دائرة‌المعارف علوم عقلی اسلامی با حضرت آیت‌الله رجبی

در این دیدار كه در تاریخ 1399/12/21 در مؤسسه امام خمینی(ره) برگزار شد، ابتدا جناب حجت‌الإسلام و المسلمین آقای دكتر احمد ابوترابی رئیس مركز پژوهشی دائرة‌المعارف، گزارشی از برنامه‌ها و پروژه‌های 20 ساله مركز (از سال 1380 تا پایان 1399) در راستای اولویت‌های تعیین‌شده از سوی علامه فقید آیت‌الله مصباح یزدی(ره) ارائه کردند. سپس هریک از مدیران اصلی مرکز نیز به بیان مشکلات و موانع مربوط به بخش خود پرداختند.

در ادامه، حضرت آیت‌الله رجبی رئیس محترم مؤسسه امام خمینی (ره) بر انجام برنامه‌های مركز مطابق منویات مؤسس فقید مركز، حضرت علامه آیت‌الله مصباح یزدی (رضوان‌الله‌تعالی‌علیه) و اهداف ترسیم شده توسط ایشان تأكید كردند و بر جهت‌گیری مركز بر اتمام سریع‌تر کارهای زیربنایی (تهیه اصطلاح‌نامه‌ها، معجم‌ها، كتابشناسی‌ها و...) و تمركز بر انتشار دائرة‌المعارف سفارش کردند و فرمودند با توجه به محدودیت‌های موجود، تكمیل و انتشار دائرة‌المعارف منطق در اولویت قرار گیرد.

آیت الله رجبی از طرح آماده‌سازی و عرضه مقالات نخستین رده از دائرة‌المعارف منطق (رده قضیه) تا پایان سال 1400 ـ كه شامل بخش قابل توجهی از مقالات دائرة‌المعارف منطق می‌شود ـ استقبال كردند. ایشان آماده‌سازی هم‌زمان جلد اول دائرة‌المعارف منطق براساس ترتیب الفبایی مدخل‌ها را نیز خواستار شدند.

در ادامه این جلسه، مشكلات مركز دائرة‌المعارف از جهت جایگاه حقوقی، ساختار، كمبود اعتبارات و سایر موارد مطرح شد و رئیس محترم موسسه اظهار امیدواری كردند با پیگیری‌های مسئولان مربوطه بسیاری از این مشكلات برطرف شود.

در پایان حضرت آیت‌الله رجبی ضمن آرزوی توفیق روزافزون برای همه مسئولان، محققان و نیروهای پرتلاش این مركز، خواستار ابلاغ تشكر صمیمانه خود به این عزیزان شدند و اظهار امیدواری كردند كه در فرصت مناسب در جمع آنان حضور یابند.

پیام‌رسان ایتا
پیام‌رسان سروش