نشست صميمانه حضرت آيت الله رجبي دامت برکاته با کارکنان، محققان و اعضاي هيئت علمي مرکز پژوهشي دائره المعارف

 

حضرت آيت‌الله رجبي، قائم‌مقام محترم مؤسسه آموزشي و پژوهشي امام خمينيره براي ديدار نوروزي با کارمندان، محققان و اعضاي هيئت علمي مرکز پژوهشي دائره المعارف اقدام نمودند.

حضرت آيت‌الله رجبي، قائم‌مقام محترم مؤسسه آموزشي و پژوهشي امام خمينيره  صبح روز شنبه 27 فروردين 96 در پرديسان حضور يافتند تا ضمن ديدار حضوري با  اعضاي مرکز پژوهشي دائره المعارف و کارکنان مستقر در ساختمان شماره 2 مؤسسه، نارسايي‌ها و مشکلات اين عزيزان را  نيز از زبان خودشان بشنوند.

اين برنامه در دو نوبت کاري (نوبت اول، ديدار با کارمندان و نوبت دوم، ديدار با محققان و اعضاي هيئت عملي) از ساعت 10:00 صبح با تلاوت آياتي از قرآن مجيد آغاز شد

در ادامه حضرت آيت‌الله رجبي در سخنان کوتاهي کارهاي صورت‌گرفته در مرکز پژوهشي دائره المعارف را جزو کارهاي اساسي، پايه اي و بسيار ارزشمند دانستند که به دليل نداشتن نتايج زودرس و آني، اهميت و ارزش آن براي بسياري از افراد ناشناخته است.

ايشان فرمودند: ويژگي ديگر کارهاي شما اين است که سالهاي متمادي عده‌اي زحمت مي‌کشند تا اثري را عرضه کنند در حالي که نقش نويسنده در اين‌گونه آثار خيلي برجسته نيست،[بر خلاف آثاري که به اسم يک فرد منتشر مي‌شوند] و اين خود انشالله زمينه اخلاص بيشتر نويسندگان را فراهم مي‌کند و جزو افضل الاعمال خواهد بود.

قائم‌مقام محترم مؤسسه آموزشي و پژوهشي امام خميني ره، ويژگي ديگر کارهاي عميق و بلند مدت را، ماندگاري آنها براي قرن‌هاي متمادي دانستند و فرمودند:چنانچه به آثار گذشتگان نگاه کنيم، مي‌بينيم کارهاي ماندگار، که سالها باقي ماندند و مورد توجه و استفاده بوده‌اند معمولاً کارهايي اين‌چنيني هستند که البته مشابه کار شما هم نيستند (يعني دائره‌المعارفي عميق، تخصصي، با روش و ساز و کاري انصافاً بي‌نظير).

 ايشان در پايان ضمن تقدير و تشکر از زحمات دست‌اندرکاران دائره‌المعارف به بيان برخي از مشکلات و تلاش‌هاي صورت گرفته و در حال انجام جهت رفع پاره‌اي از آن نارسائي‌ها توسط مسئولان مؤسسه اشاره کردند.

در ادامه برخي از کارکنان و محققان به مواردي از مشکلات شغلي اشاره کرده و پيشنهاداتي نيز براي ارتقاي جايگاه موسسه در سطح ملي و بين‌المللي ارائه کردند. قائم مقام محترم مؤسسه هم ضمن توضيحاتي درباره انتقادات و پيشنهادات افراد حاضر در جلسه، به يادداشت آن موارد جهت پيگيري‌هاي بعدي مبادرت فرمودند.

پيش از سخنان  قائم مقام محترم موسسه ، جناب حجت الاسلام والمسلمين دکتر ابوترابي، رياست محترم مرکز پژوهشي دائره‌المعارف، ضمن خوشامدگويي به ايشان، در سخنان کوتاهي روند فعاليت‌هاي مرکز و دستاوردهاي چشمگير آن را با وجود مشکلات و کمبودها بيان کردند.

جلسه در ساعت 12:30 به پايان رسيد.