واحد اطلاع‌رسانی (روابط عمومی)

روابط عمومی در سخنان مقام معظم رهبری حضرت آیت‌الله العظمی امام خامنه‌ای: روابط عمومی بهترین نمایانگر اوضاع داخلی وزارتخانه از یک سو و از سوی دیگر منعکس‌کننده چگونگی مسایلی است که در آن نهاد می‌گذرد. سلامت یک دستگاه به اتصال اجزای آن و هم‌نوایی و هم‌سازی آنها ارتباط دارد. روابط عمومی‌ها می‌توانند فعالیت نهادها را ارزیابی و منعکس کنند و مشخص‌کننده روش‌ها و نقص‌های دستگاه مربوط خود باشند.

مقدمه

یكی‌ از عواملی‌ كه‌ در پیشبرد اهداف هر مرکز یا مؤسسه‌ای اهمیت‌ و ارزش‌ اساسی‌ دارد و آنها را در دست‌یابی ‌به‌ اهدافشان یاری‌ می‌دهد، چگونگی برقراری رابطه‌ آنها با مراکز مرتبط و یا به طور کل افكار عمومی‌ جامعه‌ای‌ است‌ كه‌ در آن‌ به‌ فعالیت‌ مشغولند. هر اندازه‌ که مرکز بتواند در ایجاد درک متقابل و توسعه تفاهم موفق باشد، به‌ همان‌ اندازه‌ در دستیابی‌ به‌ اهداف‌ خود موفق‌تر می‌باشد.
از این رو، مرکز پژوهشی دائرةالمعارف علوم عقلی اسلامی با الهام‌گیری از تأکیدات مقام معظم رهبری (مدظله‌العالی) مبنی بر ضرورت فعال‌تر شدن اطلاع‌رسانی مؤسسه امام خمینی ره و با هدف شناساندن جایگاه مرکز و دستآوردهای علمی آن به جامعه علمی و پژوهشی کشور، اقدام به تشکیل واحد مستقلی در این خصوص نموده است.

اهداف

   الف ـ اطلاع‌رسانی 

    از خارج به مرکز: روابط عمومی موظف است در محیط پیرامون جستجو نماید و اخبار و اطلاعات مرتبط با مرکز (همچون همایش‌های مرتبط با اهداف مرکز، رونمایی از نرم‌افزارهای مرتبط و...) را جمع‌آوری و سپس طبقه‌بندی نموده و به موقع به اطلاع ریاست مرکز برساند.

    از مرکز به خارج: جمع‌آوری اخبار، اطلاعات، عملکردها، برنامه‌ها و دیدگاه‌های مرکز و انتقال آن به مخاطبان از طریق ارتباطات جمعی و گروهی (همچون، بروشور، سایت مرکز، برگزاری همایش‌ها و نمایشگاه‌ها و...) از دیگر وظایف روابط عمومی مرکز است.

   ب ـ تبلیغات

   معرفی کلیت مرکز و دستآوردهای آن در سطح کشور (بلکه در سطح بین‌المللی) از دیگر وظایف روابط عمومی است. 

  ابزاری که می‌تواند در این زمینه مفید واقع گردد رسانه‌هایی از قبیل: تلویزیون، اینترنت، روزنامه، بروشور، پوستر، آرم، فیلم‌های تبلیغی(كوتاه و بلند)، سخنرانی و انواع همایش می‌باشد.

کارهای انجام شده

  • برگزاری چندین همایش رونمایی از دستآوردهای مرکز (بیش از 100 اثر عرضه شده) و تجلیل از پژهشگران؛
  • شرکت در نمایشگاه‌های بین‌المللی در تهران و شهرستان‌ها با همکاری روابط عمومی مؤسسه؛
  • تهیه بروشور و بنرهای تبلیغاتی و استفاده آنها در مناسبت‌های گوناگون؛
  • راه‌اندازی و بروزرسانی پایگاه اینترنتی مرکز.
  • جمع‌آوری پیشنهادات و انتقادات استفاده کنندگان از محصولات مرکز و انتقال آن به مسئولان مربوطه.

همکاران این واحد

  • محمدعلی شریفی اسدی
  • قربان صحرایی
  • مراد زارعی
  • محمود قدومی
  • حسین بهاری (مسئول واحد)

شماره تماس با روابط عمومی مرکز: 32137243 - 025

نکته: روابط عمومی مرکز، در طول روابط عمومی مؤسسه بوده و با توجه به مقررات مؤسسه درباره روابط عمومی به وظایف خود می‌پردازد.

 تاریخ به‌روزرسانی اطلاعات: 1397/7/16