یکشنبه: 5 تیر 1401

پايه اين مرکز علمي و تحقيقي بر درک درست از نياز زمان و تکاليف گران حوزة مبارک قم بنا نهاده شده است (مقام معظم رهبري دام ظله) .:. مطالعه بيشتر     
فارسیEnglish

مقام معظم رهبری دام ظله العالی: دعوت جوان‌های ما به علوم عقلی بسیار مهم است/ فلسفه اسلامی باید گفتمان فلسفی دنیا شود.

مرکز پژوهشي دائره‌المعارف علوم عقلي اسلامي، نخستين مرکز دائره‌المعارفي در زمينه علوم عقلي اسلامي

فعال‌سازي نرم‌افزارهاي مركز

 

راهنمای فعال‌سازی نسخه‌هاي اوليه نرم‌افزارهای کنزالحکمه و اصطلاح نامه

 
با توجه به ارتقای سامانه فعال‌سازی نرم‌افزارهای مرکز دائرةالمعارف، احتمال دارد نسخه‌های اولیه كه در اختيار شماست در مرحله فعال‌سازی با مشکل مواجه شده باشند. جهت نصب و استفاده، لازم است گام‌های زیر طی شود:

گام اول: پس از نصب نرم افزار، آن را اجرا نموده تا به صفحه درج شماره سریال منتقل شوید.

نکته قابل توجه: چنانچه از ویندوز 8 یا بالاتر استفاده می‌کنید، برای اجرای نرم‌افزار باید روی آیکن مربوطه راست کلیک کنید و گزینه Run as administrator را انتخاب نمایید.

گام دوم: شماره سریال نرم‌افزار را در قسمت مربوط وارد کنید و پس از رفتن به صفحه انتخاب نوع فعالسازی، گزینه فعالسازی از طریق وب سايت (گزينه دوم) را انتخاب نمایید. توجه داشته باشید که در صورت انتخاب این روش، رایانه شما به اینترنت متصل باشد.

گام سوم: پس از انتخاب گزینه فعالسازی از طریق وب سايت و کلیک بر روی لینک درج شده، به صفحه‌ای راهنمایی خواهید شد که باید فایل‌های آپدیت نرم‌افزار را دانلود نموده و با توجه به توضیحات مندرج در صفحه دانلود، نرم‌افزار را فعالسازی نمایید.

نكته: روش فوق شما را به صفحه‌اي با آدرس ذيل منتقل خواهد كرد:

http://lock.iki.ac.ir/site/QabasUpdater.aspx

ـ در صفحه مورد نظر بسته (Qabasupdater) را دانلود كنيد.

ـ از آنجا که فایل دانلود شده از سایت (Qabasupdater) به صورت فشرده است، باید آن را از حالت فشرده خارج کنید. برای این منظور باید نرم افزارwinrar  در رایانه شما نصب شده باشد.

ـ فایل  Qabasupdater.exe را از درون پوشه ایجاد شده اجرا نمایید.

ـ در پنجره نمایش داده شده روی دکمه به روز رسانی کلیک کنید تا پیام تأیید را دریافت نمایید.

ـ ممکن است به هر دلیلی مانند مانع شدن آنتی ویروسها موفق به اجرای فايل exe نشويد، در این صورت می‌توانید فایل‌های موجود در پوشه files را به صورت دستی در مسیر نصب برنامه جایگزین نمایید.

براي دريافت فيلم راهنماي تصويري اينجا را كليك كنيد.

با تشکر