یکشنبه: 29 دی 1398

پايه اين مرکز علمي و تحقيقي بر درک درست از نياز زمان و تکاليف گران حوزة مبارک قم بنا نهاده شده است.(بخشي از فرمايشات مقام معظم رهبري «دام ظله» در حکم تنفيذ رياست محترم مؤسسه) .:. مطالعه بيشتر     
فارسیEnglish

مقام معظم رهبری دام ظله العالی: دعوت جوان‌های ما به علوم عقلی بسیار مهم است/ فلسفه اسلامی باید گفتمان فلسفی دنیا شود.

مرکز پژوهشي دائره‌المعارف علوم عقلي اسلامي، نخستين مرکز دائره‌المعارفي در زمينه علوم عقلي اسلامي

دیدار صمیمانه نيروهاي مرکز پژوهشی دائرةالمعارف علوم عقلی اسلامی با حضرت آیت‌الله علامه مصباح یزدی (حفظه الله)

آيت‌الله مصباح: حقيقت اين است كه بنده هيچ وقت به ذهنم هم خطور نمي‌كرد كه شاهد اين‌همه موفقيت، نوآوري، ابتكار و پيشرفت علمي باشم.

دیدار صمیمانه مسئولين، کارمندان، محققان، پژوهشگران و اعضای هیأت علمی مرکز پژوهشی دائرةالمعارف علوم عقلی اسلامی با حضرت آیت‌الله علامه مصباح یزدی (حفظه الله)
این دیدار محبت آمیز، روز پنجشنبه 1397/10/20 در فضایی صمیمی و با احساس در تالار ملاقات‌های ساختمان مرکزی موسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی (ره) برگزار گردید.
در اين ديدار ابتدا حجت‌الاسلام و المسلمين دكتر احمد ابوترابي رئيس مركز پژوهشي دائرة‌المعارف علوم عقلي اسلامي وابسته به مؤسسه آموزشي و پژوهشي امام خميني (ره)، هدف از تشكيل اين جلسه را قدرداني از محققين و كاركنان مركز، ارائه گزارش فعاليت‌هاي مركز و استفاده از رهنمودهاي حضرت آيت‌الله مصباح يزدي عنوان كردند.
در اين ديدار قائم مقام محترم مؤسسه حضرت آيت‌الله رجبي در سخنان كوتاهي از حجت‌الاسلام و المسلمين ابوترابي به عنوان يكي از موفق‌ترين مديران مؤسسه ياد كرده و از تلاش‌هاي دلسوزانه و فداكارانه نيروهاي مركز براي پيشبرد اهداف مؤسسه اظهار رضايت و تشكر كردند.
در ادامه اين جلسه صميمي، مجموعه كاركنان مركز پژوهشي دائرة‌المعارف از رهنمودهاي حضرت آيت‌الله علامه مصباح يزدي دامت بركاته استفاده كردند.
ايشان فرمودند: خداوند را شاكرم كه حياتي افاضه فرمود كه چنين روزي را در زندگي درك كردم و شاهد الطاف الهي و تلاشهاي مخلصانه و مجدانه خدمتگزاران اسلام و قرآن و علم و فضيلت مي‌باشم.
حضرت آيت‌الله مصباح خاطر نشان كردند: حقيقت اين است كه بنده هيچ وقت به ذهنم هم خطور نمي‌كرد كه يك روزي خداي متعال آنچنان الطاف و نعمت‌هايي را به من مرحمت كند كه شاهد اين‌همه موفقيت، نوآوري، ابتكار، پيشرفت علمي و خدمت‌رساني براي دانشمندان و محققان آينده باشم.
ايشان با اشاره به اين نكته كه پيشرفت علمي امروز از بركات نظام مقدس جمهوري اسلامي ايران بوده و نتيجه اخلاص امام راحل رضوان الله عليه مي‌باشد، اظهار داشتند: كساني كه در راه خدا مخلصانه تلاش كنند، مشمول الطاف و عنايات فوق تصور بشريت از جانب خداوند متعال قرار گرفته و فعاليت آنها به ثمر مي‌نشيند.

براي مطالعه تفصيل خبر اينجا را كليك كنيد.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
پيام‌رسان ايتا
پيام‌رسان سروش